Nowy Rok Szkolny

Szanowni Rodzice / Opiekunowie

Witam, proszę o śledzenie ogłoszeń na naszej stronie internetowej, kierowanie zapytań na nasz e-mail: przedszkole@p25.edu.gdynia.pl lub telefonicznie: 699 909 234

Ze strony przedszkola proszę pobrać Deklarację korzystania z wychowania przedszkolnego z podpisaną klauzulą  – zakładka Rodzice – Dokumenty do pobrania. Proszę rodziców dzieci nowych o wypełnienie i przyniesienie oryginału na spotkania adaptacyjne lub doniesienie na początku września. (Inne dokumenty będą do wypełnienia we wrześniu)

Godziny otwarcia 6.00 – 17.00

Przedszkole zapewnia własne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek – stawka dzienna 7 zł. (moze ulec zmianie od stycznia 2023r. )

Każde dziecko powinno być ubezpieczone indywidualnie.

PRZYPOMINAM o wyrobieniu Karty Mieszkańca, która posłuży do odnotowania godziny przyjścia i godziny wyjścia dziecka.

- Od 29.08.22r.  prosimy rodziców nowo przyjętych dzieci o zgłaszanie się do pani intendent w godzinach 8:00 – 16:00,  w celu aktywacji Kart Mieszkańca Gdyni lub wydania białych kart.

Poprzez zorganizowanie dni adaptacyjnych dla dzieci nowo przyjętych, chcemy ułatwić przyjście do przedszkola i jak najbardziej zniwelować stres z tym związany, który w równym stopniu na pewno dotyczy dzieci, jak i Państwa – Rodziców.

Zorganizujemy w dniu 30 i 31  sierpnia 2022r. spotkania w ogrodzie.

Na spotkanie może przyjść dziecko z jednym opiekunem.

- harmonogram tych spotkań:

30.08.2022r. – godzina 12.00 --- dzieci schodzą się do sali następnie pod instruktaż nauczycieli biorą udział w proponowanych zabawach w sali lub ogrodzie.

31.08.2022r.  – godzina 12.00 --- dzieci schodzą się do sali następnie pod instruktaż nauczycieli biorą udział w proponowanych zabawach w sali lub ogrodzie.

Poznają Państwo – przykładem innych lat, skład grupy, nauczycieli-wychowawców swoich dzieci, sale zajęć i jej przeznaczenie, szafki w szatni, ogród, tradycje i organizację naszej placówki.

Na takie spotkanie należy przynieść rzeczy dziecka, deklarację korzystania z wychowania przedszkolnego oraz wypełnić upoważnienia do odbioru dziecka(dla każdej osoby osobne).

Dzieci z grupy najmłodszej:

- duży koc w poszewce (najlepiej taki ok. 160 cm x 200 cm) lub śpiworek - podpisany,

- małą poduszkę – jasiek – podpisany,

- piżamkę z krótkimi rękawkami - podpisana,

- ubrania i bieliznę na zmianę, zamykany woreczek w razie wypadku – podpisane,

- kapcie zapinane na rzep lub sznurowane (nie klapki) – podpisane,

- chusteczki higieniczne suche i nawilżane,

- wszystko dziecko ma w podpisanym woreczku w szatni.

- Rodzice wspomagają działalność przedszkola jednorazową wyprawką plastyczną, którą  ustalają z nauczycielem na zebraniu grupowym.

Zgodnie z procedurami na czas reżimu sanitarnego i w czasie covid-19 w przedszkolu:

Może przebywać jeden rodzic/opiekun (tylko po odbiór dziecka lub wprowadzenie)

Dzieci mogą być przyprowadzane zdrowe.

Rodziców zobowiązuję do uaktualnienia telefonów i odbierania ich w razie potrzeby.

W sprawie opłat proszę o kontakt z intendentem – 725 269 783, opłata dokonujemy do 15 każdego miesiąca.

Rada Rodziców ustali wpłaty na pomocne książeczki dla dzieci w grupach – informacja zostanie umieszczona na stronie przedszkola w zakładce Rada Rodziców.

Pozostałe informacje przekażą nauczyciele na spotkaniu rodziców we wrześniu.

Pozdrawiam – Aneta Pasieka, dyrektor Przedszkola nr 25 w Gdyni

Poniżej informacja na temat adaptacji:

Data dodania: 2022-08-25 13:02:27
Data edycji: 2022-08-25 22:34:47