Uroczystość z okazji Jubileuszu - 70 lecia Przedszkola 25 w Gdyni

Dnia 20 czerwca 2024r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu -  70 lecia Przedszkola nr 25 w Gdyni  i nadania imienia "Gdyńskie Perły".

Jubileusz jest właśnie po to, aby ocalić od zapomnienia naszą historię i ludzi, którzy tworzyli wizerunek tego przedszkola, docenić ich dorobek i tworzyć jego nowe oblicze.

W wejściu do przedszkola można było zobaczyć wystawę zdjęć z przeszłości i wystawę prac dzieci na temat nowej nazwy plaówki.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wizytator z Kuratorium Oświaty w Gdańsku Pani Ewa Ossowska, Wicepezydent Miasta Gdyni ds. jakości życia Pani Oktawia Gorzeńska, Inspekto ds. dzieci najmłodszych Pani Jadwiga Wachulik, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Jakub Ubych, Dyrektorzy Przedszkola nr 25: Pani Regina Kreft, Pani Anna Czerwińska, Pani Mariola Pega, Pani Katarzyna Dukat, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Kaminna Góra, Przedstawiciele Związków zawodowych, Dyrektorzy Przedszkoli - Zespołu nr 3 w Gdyni, Dyrektorzy sąsiadujących szkół Podstawowych 18 i 51, Dyrektor PPP, Ksiądz Karol, Przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola nr 25, Pracownicy CUPSZ obsługujący Przedszkole nr 25, Inspektor BHP, Pracownicy Obsługi i administaracji oraz Nauczyciele Przedszkola nr 25 w Gdyni i nasI WYCHOWANKOWIE.

W części oficjalnej Nauczycilki przedstawiły rys histoyczny przedszkola, ciekawsze wydarzenia i chwile wspomnień, które wywołały wzruszenie.

"W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych, ktorzy są z nami" - B.Rocławski.

O tych ludziach, którzy byli z nami, często przypominamy sobie w życiu dorosłym wspominając pierwszych swoich nauczycieli i wychowawców. Teraz właśnie wspominamy tych, od których wszystko się zaczęło. Pierwszych pedagogów, którzy 70 lat temu tworzyli to przedszkole.

Przez kolejne 70 lat mogliśmy dziękować wszystkim pracownikom Oświaty, Władzom Miasta Gdyni za możliwość pozytywnego kreowania wizerunku przedszkola, któremu, dobro, bezpieczeństwo i szczęście dzieci jest nadrzędnym celem. Dziękuję – za pomoc finansową, za wsparcie, serce, życzliwość, zaufanie i dobrą energię.

Pragnę wyrazić uznanie dla wysiłku i pracy dyrektorów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, którzy tworzyli nasze przedszkole. Byli tutaj od początku. Kieruję podziękowania i ogromną wdzięczność za trud i wychowanie wielu pokoleń, za przekazywanie wiedzy i wartości, za kształtowanie zachowań i umiejętności dzieci, za wytrwałą pracę na rzecz dzieci, ze serce, uśmiech i cierpliwość w tej niełatwej misji wychowania najmłodszego pokolenia.

Podziękowania szczególne kieruję do byłych pracowników niepedagogicznych, których pełna poświęcenia praca na rzecz dzieci i placówki również wpisuje się w historię przedszkola.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom obecnie pracującym za wszystko to, co powstało i powstaje – za wspólne działania dla dobra powierzonych nam dzieci. Mamy świadomość, że dobre wspomnienia biorą swój początek w dobrych zdarzeniach, w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dlatego staramy się, by tak tworzyć przedszkolną społeczność, by spełniała oczekiwania dzieci, rodziców i całego środowiska lokalnego. Podziękowania i ogromną wdzięczność kieruję do obecnych Nauczycieli za tworzenie historii tego niezwykłego miejsca, miejsca przyjaznego, bezpiecznego i twórczego dla każdego dziecka. Dziękuję za dotychczasową pracę pedagogiczną, za jej jakość, za dbałość o wszechstronny rozwój dzieci, za zaangażowanie, serce i oddanie. Szczególne podziękowania składam na ręce pracowników obsługi i administracji, którzy solidnie i rzetelnie wykonują swoje obowiązki, by placówka mogła sprawnie funkcjonować. Dziękuje za ciężką pracę, za fantastyczne wypełnianie zadań, za dbałość o dzieci i zapewnianie im bezpiecznego pobytu.

Gorące podziękowania kieruję do wszystkich Rodziców za współpracę, życzliwość, aktywność, pomoc dla przedszkola i grupy, wspieranie przedszkolnych działań i inicjatyw, udział w realizacji projektów i organizacji uroczystości i imprez przedszkolnych

………………….

Przedszkole to przede wszystkim dzieci i jesteśmy dla nich, chcemy nieustannie tworzyć pozytywny wizerunek gdyńskiej oświaty.

Aneta Pasieka - Dyrektor Przedszkola nr 25 "Gdyńskie Perły" w Gdyni

Data dodania: 2024-06-23 18:13:50