Tablice interaktywne

Już 9 października zainstalowaliśmy tablice interaktywne i niebawem dzieci będą mogły swój udział w zajęciu wzbogacić o nowe ciekawe zadania z wykorzystaniem tablicy: pisanie pośladzie, dotykowo zmienic kolor, wskazywać wymagane przedmioty i wiele innych.

Tablica multimedialna pozwala na wyświetlenie obrazu z komputera o dowolnym formacie, ale to nie wszystko. Dodatkowo wchodzi ona w interakcję z użytkownikiem, który po pierwsze poprzez nią może obsługiwać program uruchomiony na komputerze, a po drugie może pisać po wyświetlanej zawartości. W zestawie z tablicą znajduje się również oprogramowanie, które zawiera opracowane szablony i elementy graficzne.

Zalety wykorzystania interaktywnych tablic w przedszkolu

W dzisiejszych czasach coraz więcej szkół kupuje tablice interaktywne, co pozwala między innymi:

• Zaprezentować ciekawsze materiały na lekcjach czy zajęciach niż umożliwia to klasyczna tablica. Dzięki niej możliwe jest wyświetlanie różnych zabaw, które najlepiej sprawdzają się wśród dzieci najmłodszych klas lub przedszkolaków. Dodatkowo tablica interaktywna daje możliwość skorzystania z materiałów udostępnianych i tworzonych właśnie na potrzeby tego typu urządzeń przez różne portale edukacyjne.
  • Efektywne przyswajanie wiedzy – dzięki temu, że materiały multimedialne zwiększają zaangażowanie wśród dzieci, Ci którzy mają problem z nauką, mogą w łatwiejszy sposób przyswajać wiedzę. Badania przeprowadzone przez brytyjskie szkoły podstawowe, jednoznacznie wskazują, że tablice multimedialne dają możliwość nie tylko szybszego przerobienia przedszkolnego/szkolnego materiału, ale również ułatwiają jego przyswojenie.
  • Dokumentowanie lekcji/zajęć – tablice interaktywne pozwalają na zapis materiałów z zajęć/lekcji, które następnie można wydrukować dzieciom w formie elektronicznej, a także umożliwia przeprowadzenie powtórki z zajęć/lekcji.

Jak działa tablica interaktywna?

Działanie tablicy interaktywnej oparte jest na module elektronicznym, który przekazuje do komputera dane na temat położenia tablicy oraz dłoni lub przyrządu, który nanosi dane na powierzchni tablicy. Wszystkie te dane, są od razu widoczne na tablicy w postaci położenia kursora myszy. Dzięki projektorowi multimedialnemu, na tablicy widoczne jest każde działanie wywołane za pomocą danego wskaźnika oraz wybrany tryb pracy tablicy.

Data dodania: 2022-10-13 12:53:48
Data edycji: 2022-10-13 12:54:40