Grupa „Rybki” wzięła udział w wyjątkowym spacerze edukacyjnym organizowanym przez Wydział Dostępności Urzędu Miasta Gdyni. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznawać otaczającą przestrzeń miejską, dowiedzieć się więcej o architekturze oraz uczyć się wrażliwości na potrzeby innych użytkowników miasta.
Przedszkolaki dowiedziały się, z jakimi trudnościami na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Dzieci poznały sposób funkcjonowania osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób niewidomych i słabowidzących. Miały okazję zwrócić uwagę na bariery architektoniczne, takie jak wysokie krawężniki, schody czy brak odpowiednich udogodnień.
Podczas spaceru dzieci uczyły się również, jak ważna jest empatia, pomoc i zrozumienie potrzeb innych ludzi. Zajęcia były dla grupy „Rybki” cenną lekcją wrażliwości społecznej oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu miasta.