Szanowni Rodzice / Opiekunowie

Poprzez zorganizowanie dni adaptacyjnych dla dzieci nowo przyjętych, chcemy ułatwić przyjście do przedszkola i jak najbardziej zniwelować stres z tym związany, który w równym stopniu na pewno dotyczy dzieci, jak i Państwa – Rodziców.

Zorganizujemy w dniu 25 i 30  sierpnia 2021r. spotkania, w obowiązującym nas nadal reżimie sanitarnym, w kilkunastu osobowych grupach.

Na spotkanie może przyjść dziecko z jednym opiekunem. Rodzice muszą nałożyć maseczkę i zdezynfekować ręce

Dokładny harmonogram tych spotkań:

25.08.2021r. – godzina 10.00 --- dzieci o początkowej literce nazwiska od A do K

godzina 10.30 --- dzieci o początkowej literce nazwiska od L do P

godzina 11.00 --- dzieci o początkowej literce nazwiska od R do Z

30.08.2021r.  – godzina 11.30 --- dzieci o początkowej literce nazwiska od A do K

godzina 12.00 --- dzieci o początkowej literce nazwiska od L do P

godzina 12.30 --- dzieci o początkowej literce nazwiska od R do Z

Zajęcia o różnorodnej tematyce będą zorganizowane w sali zajęć, następnie dzieci przejdą na kolejne zabawy do ogrodu przedszkolnego.

Poznają Państwo – przykładem innych lat, nauczycieli-wychowawców swoich dzieci, sale zajęć i jej przeznaczenie, szafki w szatni, ogród, tradycje i organizację naszej placówki.

Na takie spotkanie należy przynieść rzeczy dziecka, deklarację korzystania z wychowania przedszkolnego oraz otrzymacie państwo komplet dokumentów do wypełnienia, o jakim już wspominałam.

Dzieci z grupy najmłodszej:

- duży koc w poszewce (najlepiej taki ok. 160 cm x 200 cm) lub śpiworek - podpisany,

- małą poduszkę – jasiek – podpisany,

- piżamkę z krótkimi rękawkami - podpisana,

- ubrania i bieliznę na zmianę, zamykany woreczek na tzw. „mokre wpadki” – podpisane,

- kapcie zapinane na rzep lub sznurowane (nie klapki) – podpisane,

- chusteczki higieniczne suche i nawilżane,

- wszystko dziecko ma w podpisanym woreczku w szatni.

- Rodzice wspomagają działalność przedszkola jednorazową wyprawką plastyczną, którą  ustalają z nauczycielem na zebraniu grupowym.

Zgodnie z procedurami na czas reżimu sanitarnego i w czasie covid-19 w przedszkolu:

Rodzice podpisują znajomość procedury bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Dzieci mogą być przyprowadzane zdrowe.

Rodziców zobowiązuję do uaktualnienia telefonów i odbierania ich w razie potrzeby.

Zapraszam do Prezentacji zamieszczonej poniżej.

Pozostałe informacje przekażą nauczyciele na spotkaniu rodziców we wrześniu.

Pozdrawiam – Aneta Pasieka p.o. Dyrektora Przedszkola nr 25 w Gdyni

Data dodania: 2021-08-10 07:50:54