Adaptacja

Szanowni Państwo!

Poprzez zorganizowaną adaptację, chcemy ułatwić dzieciom przyjście do przedszkola i jak najbardziej zniwelować stres z tym związany, który w równym stopniu na pewno dotyczy dzieci, jak i Państwa – rodziców.

Zorganizujemy w dniu 28 sierpnia i 31 sierpnia spotkania do 12 osób co godzinę.

Na spotkanie może przyjść dziecko z jednym z rodziców. Rodzice muszą mieć maseczki, obowiązuje mierzenie temperatury.

Dokładny harmonogram tych spotkań:

28.08.2020r.   - godzina 13.00 – dzieci 2017rok urodzenia o początkowej literce nazwiska od Ado K

- godzina 14.00 – dzieci 2017 rok urodzenia o początkowej literce nazwiska od L do R

- godzina 15.00 – dzieci 2017 rok urodzenia o początkowej literce nazwiska od S do Ż

31.08.2020r.   - godzina 13.00 – dzieci 2017rok urodzenia o początkowej literce nazwiska od Ado K

Dzieci przyjęte w rekrutacji z rocznika 2014, 2015 i 2016 zapraszamy na godzinę 13.00 w dniach 28.08 i 31.08, ale w innej sali.

Poznają Państwo nauczycieli swoich dzieci, sale zajęć, szafkę w szatni, ogród zaś nauczyciele poznają Wasze dzieci. Na takie spotkanie należy przynieść komplet dokumentów i rzeczy dla dziecka.

Zgodnie z procedurami na czas reżimu sanitarnego i w czasie Covid-19 w przedszkolu:

• Dzieci mogą być przyprowadzane i odbierane tylko przez swoich rodziców bądź opiekunów prawnych.
  • Odbieranie i przyprowadzanie dzieci odbywa się jedynie w wyznaczonych godzinach.
  • Dzieci mogą przebywać w przedszkolu tylko w godzinach pracy oddziału, do którego zostały włączone. O tych godzinach zostaną Państwo poinformowani przy przyjmowaniu dziecka w czasie trwania stanu epidemicznego.

O wyjątkach od powyższych zasad może decydować jedynie dyrektor, który odpowiada za organizację bezpiecznej pracy przedszkola w tych trudnych warunkach.

Dzieci z grupy I :

- duży koc w poszewce (najlepiej taki ok. 160 cm x 200 cm) lub śpiworek - podpisany,

- małą poduszkę – jasiek – podpisany,

- piżamkę z krótkimi rękawkami, podpisana,

- ubrania i bieliznę na zmianę, zamykany woreczek na tzw. „mokre wpadki” – podpisane,

- kapcie zapinane na rzep lub sznurowane (nie klapki) – podpisane,

- chusteczki higieniczne suche i nawilżane,

- wszystko dziecko ma w podpisanym woreczku w szatni.

- Rodzice wspomagają działalność przedszkola jednorazową wyprawką plastyczną, którą  ustalają z nauczycielem na zebraniu grupowym.

Bardzo prosimy również o zakup książek – informacja będzie aktualna po 27.08.2020r.

Pozostałe informacje będą zamieszczane na tej stronie internetowej.

Pozdrawiam – Aneta Pasieka p.o Dyrektora Przedszkola nr 25 w Gdyni

Data dodania: 2020-08-24 08:39:23