PROMOCJA ZDROWIA

Drodzy Rodzice / Opiekunowie

Informujemy, iż nasze przedszkole stara się o przyjęcie do

Pomorskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Co to jest promocja zdrowia?

Promocja zdrowia jest nową, rozwijaną na świecie od lat 80. XX w., strategią działań dla umocnienia zdrowia ludzi – jednostek i społeczności. W 1986 r., w Karcie Ottawskiej Promocji Zdrowia – podstawowym dokumencie w tej dziedzinie – promocję zdrowia zdefiniowano jako proces umożliwiający ludziom zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem i jego poprawę. Najbliższe tej definicji jest znane hasło: Nasze zdrowie w naszych rękach. Oznacza ono, że ludzie – jednostki
 i społeczności – mogą i powinni podejmować działania w zakresie zapobiegania chorobom  oraz poprawy i wzmacniania swojego zdrowia.

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

• zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci), profilaktyce zachorowań.

• podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Data dodania: 2022-03-12 18:40:39
Data edycji: 2022-11-06 19:58:59