Archi-Przygoda w naszym przedszkolu

ARCHI-PRZYGODA to program zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie pojęcia architektura, a także wprowadzającej w kulturę życia.

W edycji wiosennej biorą udział 53 przedszkola z całej Polski, między innymi nasze przedszkole, gdzie zajęcia będą odbywały się w grupie Delfinki pod opieką Pani architekt Natalii Gaweł oraz nauczycielki Michaliny Pawlikowskiej i Marzeny Wiklent.

Podczas proponowanych zajęć dzieci poznają możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Przekonają się, że powstanie budowli poprzedza wiele działań poznawczych i twórczych. Zaczynając od zabaw poprzez doświadczenia i własną pracę twórczą uczestnicy programu zapoznają się ze "sztuką budowania".

Główne założenia programu skupiają się wokół: sensorycznego nabywania przez dzieci świadomości przestrzeni, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtowania w dzieciach zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych.

Cele jakie stawia przed sobą program to rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej, promowanie świadomości społecznej, rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, propagowanie twórczego myślenia, nabywanie kompetencji językowych i komunikacyjnych poprzez poszerzanie słownictwa w zakresie dotyczącym architektury.

Propozycją autorów jest, 10 scenariuszy zajęć, do realizacji w przedszkolu.

Program został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Dzieciom biorącym udział w projekcie życzymy sukcesów i udanej zabawy!!!

Data dodania: 2017-05-11 00:47:00
Data edycji: 2017-09-28 00:52:29